Po koniec 2009 roku Japoński Canon ogłosił wezwania na kupno 100 proc., czyli 14,2 mln akcji spółki Optopol SA. Firma zajmującej się innowacyjnym technologiami w zakresie okulistyki. Canon oferuje 20 zł za akcję Optopolu. Zapisy na sprzedaż rozpoczną się 13 stycznia i potrwają do 11 lutego. Jak podaje Reuters, wartość transakcji wyniesie ok. 276 mln zł.

Obecnie głównym akcjonariuszem spółki jest rodzina Bogdanich, która posiada 63,94 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (czyli 54 proc. akcji).

– Dla nas najistotniejsze jest to, że jest to przyjazne przejęcie, w dalszym ciągu w Polsce będzie rozwijana tomografia spektralna, a także rozwijana produkcja sprzętu medycznego. Po przejęciu Optopol pozostanie we własnej siedzibie i będzie kontynuował działalność – mówi Bogdani.

Jak dodaje, Canon nie był jedynym zainteresowanym przejęciem polskiej spółki, a sfinalizowanie transakcji diametralnie zmienia perspektywy Optopolu na przyszłość. – Z uwagi na generalną strategię Canona stajemy się drobną, ale ważną częścią wielkiej firmy. Z uwagi na rozwój branży medycznej trudno przecenić potencjał i możliwości Canona w tym obszarze – dodaje.

Zapewnia, że Optopol planuje zwiększenie produkcji, ale jest jeszcze za wcześnie na konkrety. – Będzie to związane z organizacją pracy, którą zaimplementuje firma Canon – tłumaczy. Niewykluczone także, że firma zwiększy zatrudnienie – obecnie w Optopolu i spółkach-córkach pracuje ok. 290 osób.

źródło: Wyborcza.biz

 

Film reklamujący Firmę Optopol – powstał na potrzeby profesjonalnych pokazów branżowych. Nasz wkład to pomysł i realizacja spotu.