Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 34 in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 182

Jego pierwsze artystyczne działanie związane było z działalnością Artystyczna Grupy Twórczej której był współtwórcą. Owocem pracy tej czteroosobowej grupy było 5 socrealistycznych wystaw będących odzwierciedleniem otaczającej ich socjalistycznej rzeczywistości. W swoich pracach sprzeciwiali się bezdusznej szarości życia w której zmuszeni byli dojrzewać.

Drugim obszarem ich zainteresowań był akt. Z jednej strony fascynowali się otwartą i bezpretensjonalną nagością, a z drugiej szukali własnej interpretacji tego odwiecznego tematu. Stworzyli 4 interesujące wystawy aktu. W okresie 1974 – 80 powstało łącznie 9 wystaw, które eksponowane były w ponad 30 miastach Polski.

Profesjonalną działalność Andrzej Tyszko rozpoczął na początku lat 80-tych, wciągnięty przez show buisness. Do 1987r. stworzył ponad 180 okładek płyt i plakatów dla najwybitniejszych muzyków sceny polskiej. Jego wielką pasją był jazz, czego owocem stały się wyjątkowo piękne i głębokie portrety wybitnych polskich i norweskich muzyków.

W latach 1987-1990 na zamówienie Norweskiego Stowarzyszenia Jazzowego wykonał portrety najsłynniejszych norweskich jazzmenów.

Po powrocie do Polski w 1990r. założył autorskie studio fotografii reklamowej – „Tyszko Fotografia „i natychmiast stał się jednym z najbardziej wziętych fotografów komercyjnych w Polsce.

Głównym tematem jego fotografii zarówno w sztuce jak i reklamie są LUDZIE.

W portrecie ukazuje człowieka w sposób bardzo szlachetny, a zarazem odważny i nowoczesny. Jego recepta na dobry portret, to odnalezienie siebie w tym kogo fotografuje.

Równolegle z komercyjną działalnością fotograficzną, Andrzej Tyszko nieprzerwanie uprawia również fotografię aktu. W akcie bardziej interesuje go forma. Za pomocą ciała, światła i czasu tworzy odkrywcze, bardzo malarskie i pełne poezji obrazy.

Jego prace prezentowane były na 4 wystawach indywidualnych w Polsce i poza jej granicami.

źródło: Oficjalna strona Andrzeja Tyszko