Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 34 in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 182

Kulturowy tygiel na planie teledysku: Maja Sikorowska to krakowska wokalistka, pół krwi Greczynka. Ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem „Pod Budą”. Śpiewała także w duecie ze swoim ojcem – Andrzejem Sikorowskim.

Kroke to krakowski zespół z gatunku world music. Został założony w 1992 roku przez trzech przyjaciół, absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie.

KrokePoczątkowo kojarzony był z muzyką klezmerską z silnymi wpływami bałkańskimi. Aktualnie w swej twórczości balansuje pomiędzy gatunkami, czerpiąc inspiracje z muzyki etnicznej całego świata, wzbogacając improwizacjami – tworzy swój własny, charakterystyczny styl.

Podjęliśmy się realizacji teledysku promującego płytę AVRA. Całość realizacji została nagrana w technice greenboxu w studiu Diamonds factory. Każdą osobę zarejestrowaliśmy oddzielnie. W ten sposób mieliśmy możliwość bardzo precyzyjnego oświetlenia postaci. Zdjęcia zostały zarejestrowane przy pomocy kamery Panasonic  – umożliwiającej rejestrację w próbkowaniu koloru 4:2:2. Aby nadać zdjęciom filmowego charakteru zastosowaliśmy adapter filmowy 35mm wraz z bardzo jasnymi obiektywami.

Adapter 35mm

Zdjęcia Mai Sikorowskiej zostały nagrane w technice high speed – tak aby można było wydobyć zwolnienie powiewających włosów wokalistki na wietrze. Zestawiliśmy całość zespołu w jeden kadr, a jako tło wykorzystaliśmy zdjęcia timelapse Lookycreative.

Obraz testowyCieszymy się, że udało nam się zrealizować teledysk, w którym bawiliśmy się z czasem. Pokazaliśmy w ogromnym przyspieszeniu zmiany zachodzące w przyrodzie, w zwolnieniu śpiewającą wokalistkę, oraz w realnym czasie grający zespół. Wszystko złożyliśmy w jeden kadr.

Pierwszego marca 2011 roku muzycy wydali krążek AVRA (Pomaton Emi). Płyta jest jednocześnie pierwszym solowym projektem Mai i pierwszym śpiewanym całkowicie po grecku. Ukazaniu się płyty towarzyszy wspólna trasa koncertowa.
Patronat medialny nad albumem objęła radiowa Trójka.