Teledysk dla zespołu TABU – promujący ich debiutancki album. Nasz wkład – dokumentacja i montaż

Geneza słowa tabu – w religiach ludów pierwotnych zakaz podejmowania różnych działań lub też wypowiadania pewnych słów. Przekonanie o wartości i celowości takich zachowań wynika z wiary, że są one święte w sensie rytualnym. Wskutek złamania tabu następuje stan skażenia związany z odpowiednimi sankcjami, głównie ze strony sił nadprzyrodzonych.

2003-2004

Zespół założyli w październiku 2003 Rafał i Karol Karwotowie, Marcin Suchy i Jakub Kuznicius. Wkrótce do zespołu dołączył Marcin Wacławczyk, a w listopadzie zagrali swój pierwszy koncert w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Od tego czasu TABU zaczyna regularnie koncertować. Grywa wtedy covery, ale zaczynają powstawać także utwory autorskie. W czerwcu 2004 do zespołu dołączyli dwaj muzycy z Jastrzębia-Zdroju, z których jeden zagościł w zespole na dłużej – Kacper Skoneczny. Wraz z Kamilem Machulec i Łukaszem Kulikowskim z zespołu Flake TABU wygrało festiwal Muzyczna Wyspa w Knurowie. Pod koniec lata 2004 do zespołu dołączył W. Mitko, którego po kilku tygodniach zastąpił Marcin Nyrek. W grudniu formację opuścił jeden z jej twórców – Karol Karwot.

2005-2009

Na przełomie 2004 i 2005 zespół grał kolejne koncerty oraz tworzył nowy materiał do pierwszej płyty. W kwietniu 2005 TABU wzięło udział w przeglądzie Rock-Time w Opolu. Zdobyło tam II nagrodę oraz nagrodę publiczności. Latem 2005 zakwalifikowało się do konkursu młodych zespołów na Ostróda Reggae Festiwal. Na konkursie zespół zdobył I nagrodę. W październiku 2005 wygrał jeden z koncertów cyklu Młode Wilki – Rebelia w warszawskim klubie Stodoła. Na finale tej edycji konkursu TABU zdobyło III nagrodę. W lipcu 2006 zespół opuścił P.Cyran, a zastąpił go Skrzyszowianin Radek Drobczyk.

W 2006 zespół nagrał swoją debiutancką płytę jednosłowo. Krążek wydało wydawnictwo Positive Music Promotion.

W 2007 roku zespół zagrał ponad 60 koncertów w kraju oraz za granicą m. in. w Czechach, na Słowacji oraz w Anglii.

W 2008 roku zespół mniej intensywnie koncertuje i przygotowuje się do nagrania nowej płyty.

W 2009 roku, w Lutym zespół wydał drugi album salut. Zespół w roku 2009 zagrał na wielu festiwalach w całym kraju m. in. na Przystanek Woodstock, na swojej trasie Insomnia Tour (Ponad 30 koncertów !) oraz po raz kolejny zorganizował festiwal NMNZ w Wodzisławiu Śląskim.

Informacje z Wikipedii