Warning: Use of undefined constant sf_theme_js - assumed 'sf_theme_js' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/on-demand/functions.php on line 42
 Blog | fikfilm
Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 77

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 87

Optopol S.A. kupuje Canon

Po koniec 2009 roku Japoński Canon ogłosił wezwania na kupno 100 proc., czyli 14,2 mln akcji spółki Optopol SA. Firma zajmującej się innowacyjnym technologiami w zakresie okulistyki. Canon oferuje 20 zł za akcję Optopolu. Zapisy na sprzedaż rozpoczną się 13 stycznia i potrwają do 11 lutego. Jak podaje Reuters, wartość transakcji wyniesie ok. 276 mln zł.

Obecnie głównym akcjonariuszem spółki jest rodzina Bogdanich, która posiada 63,94 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (czyli 54 proc. akcji).

– Dla nas najistotniejsze jest to, że jest to przyjazne przejęcie, w dalszym ciągu w Polsce będzie rozwijana tomografia spektralna, a także rozwijana produkcja sprzętu medycznego. Po przejęciu Optopol pozostanie we własnej siedzibie i będzie kontynuował działalność – mówi Bogdani.

Jak dodaje, Canon nie był jedynym zainteresowanym przejęciem polskiej spółki, a sfinalizowanie transakcji diametralnie zmienia perspektywy Optopolu na przyszłość. – Z uwagi na generalną strategię Canona stajemy się drobną, ale ważną częścią wielkiej firmy. Z uwagi na rozwój branży medycznej trudno przecenić potencjał i możliwości Canona w tym obszarze – dodaje.

Zapewnia, że Optopol planuje zwiększenie produkcji, ale jest jeszcze za wcześnie na konkrety. – Będzie to związane z organizacją pracy, którą zaimplementuje firma Canon – tłumaczy. Niewykluczone także, że firma zwiększy zatrudnienie – obecnie w Optopolu i spółkach-córkach pracuje ok. 290 osób.

źródło: Wyborcza.biz

 

Film reklamujący Firmę Optopol – powstał na potrzeby profesjonalnych pokazów branżowych. Nasz wkład to pomysł i realizacja spotu.

 

City(W)riters – Zagajewski

Trwają ostatnie prace przy realizacji filmu City(W)rites – pierwszego zrealizowanego w ramach serii i poświęconego miastu Kraków oraz Małopolsce. W roli ambasadora regionu wystąpi Adam Zagajewski. Poeta pokaże swój literacki Kraków, mistrzów, ulubione miejsca, znajomych literatów, a także opowie o swej drodze twórczej oraz literaturze polskiej. Zaplanowano także wspomnienia o Wisławie Szymborskiej, Czesławie Miłoszu oraz innych twórcach związanych z Krakowem. Film reżyseruje Magdalena Piekorz, montażem zajmuje się FIKFILM / Przemysław Fik, a premierę zaplanowano w maju tego roku podczas Festiwalu Miłosza. Producentem filmu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a partnerami – TVP i Instytut Książki. Realizację filmu wspiera Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego środkami pochodzącymi z programu Promocja czytelnictwa, których operatorem jest Instytut Książki.

fot. Michał Sosna

Film będzie pierwszym na świecie zrealizowanym w ramach projektu City(W)rites mającego na celu promocję literackich stolic Europy przez pryzmat spotkań z pisarzami związanymi z konkretnymi miastami. W założeniu, wybrany pisarz staje się przewodnikiem po literackim życiu regionu oraz miasta, w którym żyje. W ten sposób po Barcelonie widzów oprowadzi Eduardo Mendozą , po Berlinie – Ingo Schulze , Kopenhadze – Soren Ulrik Thomson, Dublinie – John Banville, Lizbonie – Gonçalo Tavares, Londynie – Peter Ackroyd, Madrycie – Antonio Gomez-Rufo, Paryżu – Alfredo Bryce Echenique, Pradze – Ivan Klima, Saint Petersburgu – Tatiana Tolstaya, Sztokholmie – Mari Jungstedt.

W projekt zaangażowane są: Danmarks Radio, RTP (Portugalia), RTE (Irlandia), BBC, RAI (Włochy), Arte (Francja/Niemcy), Kunskapskanalen (Szwecja) oraz Telewizja Polska.

fot. Michał Sosna

Adam Zagajewski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych współczesnych polskich poetów na świecie; należy także do najczęściej tłumaczonych poetów i eseistów polskich. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród międzynarodowych, w tym Prix de la Liberté (1987), Nagrody Vilenica (1996), Nikolaus Lenau Preis (2000), Nagrody Tomasa Tranströmera (2000) i Neustadt Prize (2004). W roku 2002 został przyjęty w poczet Bawarskiej Akademii Sztuki i Literatury. W grudniu zeszłego roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Magdalena Piekorz – absolwentka reżyserii Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Scenarzystka, reżyser filmowy i teatralny, doktor sztuki filmowej. Zrealizowała siedem filmów dokumentalnych.

źródło: www.conradfestival.pl

AVIVA – Spoty reklamowe

Realizowaliśmy spoty reklamowe AVIVA dla Agencji S4. Nasza praca dotyczyła postprodukcji (montaż, korekcja kolorystyczna, mastering dźwięku).

Aviva

Przygotowano dwie wersje: jedną 30 sekundową, drugą rozszerzoną 1,40 sekund. Każdy z wiodących agentów AVIVA miał swój własny spot reklamowy który był emitowany na antenach regionalnych stacji telewizyjnych, w zależności od miejsca pracy agenta ubezpieczeniowego.

AVIVA-c19

Agenci występujący w spotach stali się rozpoznawalni, a ich wydajność znacznie wzrosła.

AVIVA-c19b

AVIVA-c19a

KRT – Goethe Institut

Krakowskie Reminiscencje Teatralne organizowane są od roku 1975, a od 2003 odświeżona formuła festiwalu wyróżnia się programową konsekwencją, czyniąc z niego jedną z najwyżej cenionych, tak w kraju, jak i za granicą, polskich imprez teatralnych. Tak szerokie uznanie odbiorców zawdzięczamy świadomym i odważnym decyzjom artystycznym oraz uważnemu przyglądaniu się temu, co najciekawsze, odkrywcze i intrygujące w dziedzinie teatru – zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Na zlecenie Goethe Institut Krakau zrealizowaliśmy news na temat festiwalu dotyczącego niemieckojęzyczej części programu KRT, będącej częścią Sezonu Kultury Nadrenii Pólnocnej-Westfalii.

W niemieckojęzycznej części festiwalu pokazano: “Amerykę” Jana Klaty (Schauspielhaus Bochum), “Obłomow” w reżyserii Alvisa Hermanisa (Schauspiel Köln), oraz “Conte d’Amour” Institutet & Nya Rampen.

Kampania Bobovita

Konkurs Bobovita

Przygotowaliśmy film, na potrzeby kampanii promocyjnej „Kraina BoboVita” dla NUTRICIA Polska Sp. z o.o. Dodatkowo, w 2012 roku realizujemy w ramach kontraktu, 5 głównych nagród w konkursie.

Więcej na stronie konkursu: http://www.bobovita.pl/krainabobovita/

 

 

Bogdan Klich – kampania wyborcza

Bogdan Klich

Firma FIKFILM realizowała kampanię telewizyjną Gogdana Klicha kandydującego do Senatu w wyborach Parlamentarnych w 2011 roku. Pan Gogdan Klich uzyskał mandat senatora z ramienia PO, otrzymując 95 439 głosów. Gratulujemy wygranej.

Bogdan Klich - Senator RP

Złote Formaty dla gołębi!

 

Złote Formaty - Gołębie kręcą Kraków

Kampania realizowana m.in. przez FIKFILM „Gołębie kręcą Kraków” zwyciężyła w kategorii Kampanie Reklamowe, w konkursie Złote Formaty. Nagrodą za zwycięstwo jest ogólnopolska kampania reklamowa oraz kampania na nośnikach Infoscreen w warszawskim metrze przyznana przez Grupę Ströer o wartości 100 tysięcy złotych dla projektu.

Wyróżnienia dla Krakowa odebrał Prezydent Jacek Majchrowski, który wcześniej wziął udział w panelu dyskusyjnym na temat wizerunku i Promocji polskich samorządów.

Oryginalna kampania „Gołębie kręcą Kraków” to najprawdopodobniej pierwsze promocyjne przedsięwzięcie na świecie, w którym gołębie odegrały rolę reżysera i same „decydowały”, jakie widoki miast pokazać. Firma FIKFILM była odpowiedzialna za przygotowanie realizacji, począwszy od budowy kamer, skończywszy na postprodukcji. Pomysł powstał w agencji TBWA/. Na potrzeby kampanii został też zrealizowany film „Ikar”, w którym tytułową rolę odgrywa znany krakowski aktor Jerzy Stuhr.

Zobacz filmy


Spot IKAR

Kampania Gołębie kręcą Kraków zdobywa następne nagrody!

Nagrody - kampania promocyjna - Gołębie kręcą Kraków

Kampania Gołębie kręcą Kraków, której zdjęcia gołębi realizowaliśmy zdobyła kolejne nagrody: Media Trendy 2011 w kategorii „Odwaga w planowaniu mediów” oraz dwie nagrody w Polskim Konkursie Reklamy KTR 2011: Złoto – w kategorii „Marketing Miejsc” oraz brąz w kategorii „Kampania”.

Listę laureatów konkursu Media Trendy 2011, organizowanego przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR ogłoszono 18 kwietnia (poniedziałek). W konkursie przyznano 19 nagród i 30 wyróżnień.

W 2010 roku Film „Ikar” otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii spoty internetowe na Festiwal Filmów Promocyjnych Miast i Regionów Promocit w Gdyni, a w marcu br. cała kampania Gołębie kręcą Kraków zdobyła Kreaturę 2011 – nagrodę główną w kategorii „kampania” oraz Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Reklamy „Kreatura”.

Gratulujemy gołębiom!

Zobacz filmy


Spot IKAR

W moim malutkim świecie – Czesław Mozil

Film „W moim malutkim świecie” autorstwa Wojciecha Kusia będzie jednym z elementów najnowszego wydawnictwa Czesława Mozila, którego premiera zaplanowana została na 9 maja. Oprócz filmu dokumentalnego, krążek zawierać będzie również zapis solowego występu Czesława z warszawskiego klubu Chwila.

Czesław Śpiewa - dokument

Dokument o Czesławie

Obrazki z trasy koncertowej, fragmenty występów, niepublikowane wcześniej nagrania – oto zawartość zapowiadanego na początek maja krążka DVD „Czesław Śpiewa Solo Act”.

Fikfilm wykonało oprawę graficzną – planszę tytułową i napisy końcowe do dokumentu.

Nominacja w Polskim Konkursie Reklamy dla Gołębi które kręcą

Gołębie kręcą KrakówNasze gołębie mają duże szanse dostać nagrodę w Polskim Konkursie Reklamy KTR 2011 w kategorii: MARKETING MIEJSC.

W tegorocznej edycji Konkursu kategoria „Marketing Miejsc” została objęta opieką przez Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc. Jury kategorii „Marketing Miejsc” złożone z ekspertów marketingu terytorialnego oraz różnych obszarów komunikacji marketingowej, zarówno ze sfery publicznej jak i biznesowej, nagrodzi najlepsze, najbardziej kreatywnie zrealizowane kampanie z roku 2010

W ramach kategorii Marketing Miejsc pojawią się kampanie i projekty reklamowe w formie:

  • Plakatu (w tym plakat dla potrzeb kampanii outdorowych, ekspozycje w plenerze i in.)
  • Reklamy prasowej
  • Reklamy internetowej
  • Filmu reklamowego (w tym: spot TV, film viralowy i in.)
  • Wydawnictwo reklamowe
  • Reklamy w ambient media

Nominacja - Polski Konkurs Reklamy - KTR

Zobacz film

Grand Prix dla Gołębi które kręcą Kraków

Kampania promocyjna Gołębie kręcą Kraków, zdobyła Kreaturę 2011 – nagrodę główną w kategorii „kampania” oraz Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Reklamy „Kreatura”. Uroczysta gala odbyła się w Centrum Artystycznym „Fabryka Trzciny” w Warszawie.

Grad Prix - Kreatura 2010/11 - Gołębie kręcą Kraków

Była to XV edycja Kreatury, najstarszego konkursu reklamy w Polsce, organizowanego przez VFP Communiaction (wydawcę magazynów „Media & Marketing Polska”, „Handel” i „Food Service”). Jury, w międzynarodowym składzie, oceniało 114 zgłoszeń nadesłanych przez 61 firm. Nominowano 40 najlepszych projektów reklamowych, wśród których bezkonkurencyjne okazały się krakowskie gołębie.

Pomysł autorstwa agencji TBWA\ polegał na pokazaniu miasta oczami jego najstarszych i najbardziej znanych mieszkańców – gołębi krakowskich. Firma FIKFILM zrealizowała zdjęcia do kampanii przy pomocy gołębi.

Zobacz film

Teledysk Kroke & Maja Sikorowska

maja kroke cd cover

Okładka płyty "AVRA"

1 marca ukaże się „AVRA” – nowa płyta nagrana wspólnie z Mają Sikorowską – krakowską wokalistką, pół Greczynką, córką leadera grupy „Pod Budą”. Jest to pierwszy, solowy projekt Mai, pierwszy śpiewany całkowicie po grecku i pierwszy nagrany razem z KROKE. Ukazaniu się płyty towarzyszy wspólna trasa koncertowa. Wydawcą jest EMI Music Polska a patronat medialny objęła radiowa Trójka.

FIKFILM przygotowuje się do realizacji teledysku promującego płytę „AVRA”.