Wyprawa na Kilimandżaro odbyła się w dniach 27 września – 10 października 2008 r. Uczestniczyli w niej m.in: Angelika Chrapkiewicz-Gądek, Katarzyna Rogowiec, Janek Mela, Jarosław Rola, Piotr Truszkowski, Krzysztof Gardaś, Krzysztof Głombowicz, Piotr Pogon i Łukasz Żelechowski. Mimo że góra cieszy się sławą prostej technicznie, szczyt zdobywa zaledwie 25 procent wszystkich osób, które wyruszają na Kilimandżaro. Każdy z uczestników oprócz utrudnień związanych ze wspinaczką, z silnym promieniowaniem słonecznym i z rozrzedzonym powietrzem musiał się zmierzyć również ze swoją niepełnosprawnością.

5 października o godz. 8.00 czasu polskiego pięcioro uczestników stanęło na szczycie, a troje uczestników, poruszających się na wózkach inwalidzkich, dotarło na wysokość 5100 m n.p.m. – dotąd nikomu z taką niepełnosprawnością nie udało się tego dokonać.

Powstał pomysł zorganizowania konferencji p.t.: „Każdy ma swoje Kilimandżaro” do którego zostały zaproszone osoby które – tak jak śmiałkowie z wyprawy – zdobyli szczyt Kilimandżaro ale w rozumieniu umownym. Każda z osób opowiadała swoją historię w której zostali postawieni przez los w sytuacji beznadziejnej, jednak poprzez swoją determinacje udało im się zwyciężyć przeciwności w drodze do wyznaczonego celu.

Konferencja i panelowa dyskusja „Każdy ma swoje Kilimandżaro” odbyła się w dniach 13 czerwca 2009 roku w w ramach 6. Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” na Rynku w Krakowie. Zostaliśmy poproszeni o zapis przebiegu konferencji. W naszej realizacji każdy z bohaterów miał swój filmowy świat. Aby zbytnio nie odchodzić od charakteru konferencji stworzyliśmy animację z serii zdjęć. W ten sposób tekst jest najważniejszym elementem w filmie, a obraz dopełnia treść.