Fotografuje od 2003 roku. Wypracował własną technikę cyfrowej obróbki fotograficznej, którą nazywa „retuszem światłem”. Obróbka ta polega na stosowaniu, oprócz prostej manipulacji kolorem i filtrowania tonalnego, kombinacji charakterystycznego oświetlenia modela oraz ręcznej edycji zdjęcia przy użyciu zestawu specjalnych pędzli, sztucznie korygujących oryginalne oświetlenie.

Dragan jest autorem m.in. sesji fotograficznych, w których uczestniczyło wiele znanych osób, m.in.: Mads Mikkelsen, David Lynch, Jan Peszek, Stanisław Manturzewski, Jerzy Urban, Andrzej Mleczko, Kuba Wojewódzki

Fotograf opublikował swoje zdjęcia w 12 krajach świata m.in. w filipińskim magazynie fotograficznym Digital Photographer Philippines, czy też w innych zagranicznych magazynach o tematyce fotograficznej (m.in. w Wenezueli, Czechach, Rumunii). Zdjęcia jego autorstwa pojawiły się również na okładkach takich czasopism jak np. Foyer, Wiedza i Życie, czy Foto.

Andrzej Dragan znany jest z szokujących, prowokacyjnych i kontrowersyjnych sesji fotograficznych. Wykonał m.in. serię portretów anorektycznej modelki i portret poranionego mężczyzny w koronie cierniowej (obydwie sesje z 2006 r.).

Znany jest również jako autor zdjęć do kampanii reklamowych takich marek jak Play, czy Converse.