Dla zespołu Motion Trio stworzyliśmy zapis koncertu. Założeniem było stworzenie surowego materiału w którym należało pokazać realne zachowanie członków zespołu na scenie. Świadomie zrezygnowano z dodatkowych efektów dratamturgicznych.

MOTION TRIO – trio akordeonowe założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza – leadera i autora większości kompozycji. Ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym. Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn to światowej klasy akordeoniści. Wykorzystując w swej twórczości wszelkie zalety akordeonu, odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu, zmieniając jego oblicze.

Na przestrzeni ostatnich lat Janusz Wojtarowicz wraz z Motion Trio prowadził kursy mistrzowskie m.innymi w londyńskiej Royal Academy of Music, na University of Chicago, w Konserwatorium Narodowym w Paryżu. W styczniu 2008 r. trio zostało entuzjastycznie przyjęte w nowojorskiej Carnegie Hall, gdzie zaprezentowało muzykę K.Pendereckiego, H.M Góreckiego, W.Kilara oraz własną. Rok 2008 zakończył koncert w wiedeńskim Konzerthaus . Rok 2009, to pasjonująca współpraca z Michaelem Nymanem. W Kwietniu 2009 odbył się pierwszy koncert „Michael Nyman Band i Motion Trio” w londyńskim Barbican Centre . Muzycy premierowo wykonali m.innymi MGV „Musique a Grand Vitesse”, utwór pierwotnie napisany dla Michael Nyman Band i orkiestry symfonicznej. We wrześniu 2009 w Filharmonii Bałtyckiejw Gdańsku odbyło się prawykonanie nowego utworu Michaela Nymana „Początek” (dla Motion Trio i Michael Nyman Band). We wrześniu 2009 Motion Trio nagrało płytę z Michaelem Nymanem. Znalazły się na niej najsłynniejsze utwory kompozytora w aranżacjach Janusza Wojtarowicza. Rok 2010 zespół otworzył koncertami w ramach festiwalu La Folle Journee du Nantes. Uczestniczył w japońskiej edycji tegoż festiwalu („L’universe do Chopin”) w Tokyo, oraz w polskiej („Chopin Open”) w Warszawie, występując m.innymi w koncercie inauguracyjnym obok Borisa Berezovskyego (fortepian), George Tchitchinadze (dyrygenta) oraz Sinfoni Varsovii w Teatrze Wielkim w Warszawie. W Październiku tegoż roku zespół u boku Michel’a Favory wystąpił w Comédie-Française  – francuskim Teatrze Narodowym, założonym w Paryżu w 1680 przez Moliera.

Źródło: Strona MotionTrio