Leszek  Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Urodził się 23 marca 1971 roku w Gdańsku, naukę gry na fortepianie rozpoczął w piątym roku życia i przeszedłszy wszystkie szczeble edukacji uzyskał dyplom gdańskiej Akademii Muzycznej w 1996 roku. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej, zdobywał ostrogi w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, a pierwszą próbę z zespołem Miłość odbył na swoje 20 urodziny. We wczesnych latach działalności muzycznej był również członkiem kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. W roku 1993 otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors i była to pierwsza kropla deszczu nagród, jakie na niego spadły. Od tamtego czasu zwyciężał we wszystkich kolejnych ankietach czytelników „Jazz Forum” w kategorii fortepianu, dwa razy został uznany Muzykiem Roku (1995-96).

Leszek Możdżer nagrywał płyty z prawie wszystkimi naszymi najwybitniejszymi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką („Pożegnanie z Marią”), Januszem Muniakiem („One And Four”), Michałem Urbaniakiem („Live In Holy City”), Piotrem Wojtasikiem („Lonely City”, „Quest” – wraz Billym Harperem i „Hope” – z Dave’em Liebmanem), Adamem Pierończykiem („Live In Sofia” i „19-9-1999”), Henrykiem Miśkiewiczem („Ja nie chcę spać”), Anną Marią Jopek (m.in. „Bosa”, „Barefoot”, „Upojenie”, „Farat”). Współpracował ze Zbigniewem Preisnerem (m.in. „Requiem dla mojego przyjaciela”, „10 łatwych utworów na fortepian”) a od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem (nagrania dla wytwórni 20th Century Fox oraz Mira Max) – włącznie z nagraniem nagrodzonej Oscarem muzyki do „Finding Neverland”. Napisał muzykę do filmu dokumentalnego w reżyserii Sylwestra Latkowskiego „PUB 700”, którego sam jest bohaterem, a także do filmu „Nienasycenie” wg Witkacego w reżyserii Wiktora Grodeckiego.

Do chwili obecnej Leszek  Możdżer nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod swoim własnym nazwiskiem.

FIKFILM realizuje program „Sztuka Ekranowana” na zlecenie Telewizji Polskiej, który przedstawia sylwetki najwybitniejszych polskich artystów. Cykl zdobył w 2009 roku srebrny medal na prestiżowym 52. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku. Wyróżniono go również na Międzynarodowym Festiwalu o Sztuce FIFA w Montrealu, prezentując odcinek z Leszkiem Możdżerem na specjalnym pokazie pokonkursowym. Kolejnym sukcesem był pokaz dwóch odcinków „Sztuki Ekranowanej” na jednym z najważniejszych światowych festiwali filmowych i telewizyjnych Rose d’Or w Lucernie. „Sztuka Ekranowana” dostała się do ścisłego finału festiwalu Golden Prague w Pradze.