MOTION TRIO – trio akordeonowe założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza – leadera i autora większości kompozycji. Ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym. Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn to światowej klasy akordeoniści. Wykorzystując w swej twórczości wszelkie zalety akordeonu, odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu, zmieniając jego oblicze. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię.

Są laureatami wielu prestiżowych nagród m. innymi :

– Grand Prix IV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w 2000 r.
– Deutsche Shallplatten Kritik
– Grand Prix Polskiego Przemysłu Muzycznego (Płyta „Pictures from The Street”)
– Best Polish Recording 2000
– Najlepszy debiut roku 2000 w Polsce (Jazzi Magazine)
– „Gus Viseur” w kategorii „Muzyczne Odkrycie Roku” we Francji (2005)

MOTION TRIO współpracuje z Krzysztofem Pendereckim, Wojciechem Kilarem, Michaelem Nymanem i zespołem Michael Nyman Band, Bobbym McFerrinem, Krzesimirem Dębskim, Martą Ptaszyńską, Trilokiem Gurtu, Michałem Urbaniakiem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, WDR Rundfunkorchester Köln, Deutsches Filmorchester Babelsberg, Sinfoniettą Rigą , Sinfoniettą Cracovią, Rio de Janeiro Orquestrą do Teatro Municipal, Orkiestrą Kameralną „AUKSO”, Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Hanseatica Chamber Orchestra (Gdańsk), Ensemble „KONTRASTE” (Nürnberg).

Zespół koncertował w na sześciu kontynentach, w trzydziestu trzech krajach: Austrii, Belgii, Brazylii, Bułgarii, Czechach, Chinach, Egipcie, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Japonii, Kanadzie, na Litwie, w Luxemburgu, na Łotwie, w Niemczech, Nowej Kaledonii, Polsce, Portugalii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, na Taiwanie, w Turcji, na Ukrainie, w USA, na Węgrzech i we Włoszech.

Na przestrzeni ostatnich lat Janusz Wojtarowicz wraz z Motion Trio prowadził kursy mistrzowskie m.innymi w londyńskiej Royal Academy of Music, na University of Chicago, w Konserwatorium Narodowym w Paryżu. W styczniu 2008 r. trio zostało entuzjastycznie przyjęte w nowojorskiej Carnegie Hall, gdzie zaprezentowało muzykę K.Pendereckiego, H.M Góreckiego, W.Kilara oraz własną. Rok 2008 zakończył koncert w wiedeńskim Konzerthaus . Rok 2009, to pasjonująca współpraca z Michaelem Nymanem. W Kwietniu 2009 odbył się pierwszy koncert „Michael Nyman Band i Motion Trio” w londyńskim Barbican Centre . Muzycy premierowo wykonali m.innymi MGV „Musique a Grand Vitesse”, utwór pierwotnie napisany dla Michael Nyman Band i orkiestry symfonicznej. We wrześniu 2009 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyło się prawykonanie nowego utworu Michaela Nymana „Początek” (dla Motion Trio i Michael Nyman Band). We wrześniu 2009 Motion Trio nagrało płytę z Michaelem Nymanem. Znalazły się na niej najsłynniejsze utwory kompozytora w aranżacjach Janusza Wojtarowicza. Rok 2010 zespół otworzył koncertami w ramach festiwalu La Folle Journee du Nantes. Uczestniczył w japońskiej edycji tegoż festiwalu („L’universe do Chopin”) w Tokyo, oraz w polskiej („Chopin Open”) w Warszawie, występując m.innymi w koncercie inauguracyjnym obok Borisa Berezovskyego (fortepian), George Tchitchinadze (dyrygenta) oraz Sinfoni Varsovii w Teatrze Wielkim w Warszawie. W Październiku tegoż roku zespół u boku Michel’a Favory wystąpił w Comédie-Française – francuskim Teatrze Narodowym, założonym w Paryżu w 1680 przez Moliera.